Інформація та рекомендації для громадян та мандрівників, усіх осіб, що перетинають державний кордон України щодо запобігання інфікуванню та поширенню інших небезпечних інфекційних хвороб
На сьогодні у світі залишаються досить актуальними інфекційні хвороби, які вже відомі людству та нові, що становлять чергові виклики суспільству. Пандемія COVID-19 змусила суспільство мобілізувати сили на подолання такої потужної проблеми. З 60 –х років триває сьома пандемія холери. Віспа мавп – чергова задача, з якою потрібно боротись.
Профілактичні заходи щодо недопущення інфікування на небезпечні інфекційні хвороби:
- Всім мандрівникам, що перетинають кордон, рекомендовано отримати щеплення, визначені календарем щеплень країни проживання.
- Уникати близьких контактів з людьми, які мають ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції.
- Дотримуватись правил особистої гігієни: мити руки з милом, особливо після користування туалетом і перед їжею, використовувати індивідуальні засоби особистої гігієни.
- Під час подорожі споживати бутильовану воду та харчові продукти належної якості.
- Уникати споживання сирих продуктів або їжі з сумнівних джерел, мити овочі та фрукти перед споживанням.
- Використовувати бар'єрні контрацептиви для запобігання передачі статевих інфекцій.
- Уникати контакту з тваринами з ознаками хвороби.
- У разі погіршення стану здоров’я, при перших ознаках виникнення інфекційної хвороби звертатися до найближчого закладу охорони здоров’я.
У разі, якщо з тих чи інших причин щеплення не отримано, необхідно звернутися до сімейного лікаря або закладу охорони здоров’я для надолуження пропущених щеплень.
За інформацією, отриманою від Європейського центру контролю та профілактики хвороб, станом на серпень 2024 року, в світі реєструється підвищення рівня захворюваності на віспу мавп (далі - mpox), коронавірусну хворобу (далі - COVID-19), спричинену вірусом SARS-CoV-2, зокрема новим підваріантом Omicron – «FLIRT», геморагічну гарячку Західного Нілу та кір.
Особливої уваги серед мандрівників потребує захворюваність на малярію.
Актуальність профілактики цього захворювання залишається надзвичайно важливою, особливо для тих, хто планує відвідати регіони з високим ризиком захворювання, зокрема тропічні і субтропічні зони Африки, Азії, Центральної і Південної Америки.
Радимо ознайомитися з матеріалами перед плануванням поїздки за кордон запосиланням: https://kh.cdc.gov.ua/.../Rekomendatsiyi-mandrivnykam.pdf
Інформація підготовлена з використанням матеріалів ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»