Повернутися до об’єктів

Юнацька бібліотека Управління культури Лозівської міської ради Харківської області

Опис

Юнацька бібліотека є інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом Управління культури Лозівської міської ради Харківської області. За своїм цільовим призначенням, обсягом фондів, кількістю користувачів, іншими ознаками Юнацька бібліотека є публічною бібліотекою загального користування Лозівської міської громади Харківської області. Своєю діяльністю бібліотека сприяє реалізації державної політики в сфері культури, дотримуючись принципів гуманізму і демократизму, пріоритету загальнолюдських цінностей і моралі.

Основні завдання бібліотеки:

- забезпечення повного, якісного і оперативного бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів відповідно до їх інформаційних запитів на основі широкого доступу до фондів бібліотеки і згідно з Правилами користування бібліотекою;

- сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального, духовного і творчого розвитку;

- популяризація та розкриття через книгу змісту загальнолюдських цінностей, історичної та культурної спадщини, ідеї національного державотворення;

- розширення номенклатури бібліотечних послуг, підвищення їх якості на основі нових технологій, комп’ютеризації інформаційно-бібліотечних процесів.

Бібліотека бере участь в конкурсах проєктів і грантів, і має кілька перемог, за рахунок яких було зроблено сучасний ремонт, оновлено меблі і придбано різне технічне обладнання.

Завдяки перемозі в обласному конкурсі міні-проєктів в 2019 році в Юнацькій бібліотеці було облаштовано мейкерспейс «Urban-hall». Це дозволило бібліотеці відійти від стандартної моделі обслуговування користувачів, сприяло впровадженню інновацій, адаптації до змін, що відбуваються в інформаційному суспільстві 21 століття, надало нового змісту її діяльності, дало можливість проводити багато цікавих заходів для дітей і дорослих: зустрічі з психологом і юристом, з письменниками і митцями, з представниками ДСНС і майстрами-волонтерами тощо.

В умовах воєнного стану, коли навчання відбувається в онлайн-режимі і дітям бракує живого спілкування, творчий простір в бібліотеці став ще більш затребуваним. Особливої популярності набули творчі майстеркласи, до проведення яких бібліотека залучає майстринь-волонтерок. Наші відвідувачі вчаться працювати з 3D-ручками, графічними планшетами, опановують різні види рукоділля, долучаються до мистецтва завдяки урокам малювання для дітей і дорослих.

Регулярними стали заняття з волонтерами Червоного Хреста, які окрім майстеркласів проводять для дітей інформаційні хвилинки з мінної безпеки, що дуже важливо для неспокійного сьогодення.

Сайт бібліотеки

Сторінка бібліотеки на Фейсбуці: https://www.facebook.com/profile.php?id=100070060844304