Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Питання трудових відносин

07.02.2022

- Колективні договори

- Ринок праці

УВАГА! КОНКУРС

          З нагоди Дня охорони праці, який відбувся 28 квітня 2024 року, Державна служба України з питань праці, спільно з організаціями роботодавців та профспілок, оголошує про старт онлайн конкурсів, які об’єднує творчість, інновації та створення безпечного середовища.

Умови проведення конкурсів:

«Мистецтво, що рятує життя»

          Участь у конкурсі можуть брати всі бажаючі без обмеження за віком, зайнятістю та місцем проживання.

          До участі у конкурсі приймаються будь-які візуальні матеріали та зображення на теми охорони праці, здорового робочого місця, безпечного виконання робіт, зокрема:

  • Постери чи інформаційні плакати, створені вручну або за допомогою програмного забезпечення;
  • Художні фото, колажі чи зображення, створені на основі фото;
  • Малюнки, виконані вручну на будь-якому матеріалі і в будь-якій техніці малювання;
  • Відеоролики (мультиплікаційні, документальні, художні).

          Роботи мають бути створені учасниками особисто і відповідати заявленій темі. Роботи на інші теми до участі не допускаються. Конкурс проходить у різних вікових категоріях.

          Для участі у конкурсі учасники особисто реєструються на порталі https://theartofsafety.dsp.gov.ua/ та завантажують свої роботи у форматі jpg, jpeg або png. Одночасно із надсиланням робіт учасниками (за бажанням) може надаватися згода на продаж їх творів (в електронному вигляді) через аукціон з подальшим направленням коштів на потреби Збройних Сил України. У разі, якщо учасник є неповнолітнім, до заявки долучається згода одного з батьків.

          Роботи для участі у конкурсі приймаються до 25 червня включно.

          Конкурс відбувається в два етапи: обласний та національний. Роботи – переможці 1 етапу розміщуються на порталі для онлайн голосування, яке відкривається 1 липня і триває по 31 серпня включно.

          Результати конкурсу оголошуються в період з 1 по 3 вересня шляхом розміщення інформації на вебсайті Держпраці.

          Переможці конкурсу будуть нагороджені відзнаками Держпраці. Інформація про переможців конкурсу буде розміщена на інформаційних ресурсах Держпраці, її територіальних органів та партнерів.

«Рейтинг спеціалістів з охорони праці»

          Держпраці спільно з Цифровим видавництвом Експертус розпочали спільний проект «Рейтинг спеціалістів з охорони праці»!

          На платформі ratingop.expertus.com.ua спеціалісти з охорони праці мають унікальну можливість випробувати себе, а також увійти до десятки найкращих фахівців України.

          Мета Рейтингу - підвищити професійну кваліфікацію працівників служб охорони праці підприємств, установ і організацій.

          Участь у конкурсі можуть взяти всі бажаючі фахівці з охорони праці, які безпосередньо реалізують функції щодо створення безпечних і здорових умов праці.

Конкурс складається з тесту, де учасники відповідають на питання з охорони праці. Тест охоплює широке коло питань в аспектах, які пов’язані з безпекою працівника, зокрема можуть трапитися вузькі галузеві запитання. При цьому учасники мають необмежену кількість спроб, щоб набрати максимум балів і дізнатися щось нове.      Рейтинг учасників формується відповідно до кількості правильних відповідей, і чим більше правильних відповідей ви надаєте, тим вище ваше місце в рейтингу.

          Рейтинг призначений для практиків, тож у ТОП-10 не потраплятимуть представники фахових періодичних видань, а також особи, які консультують із питань охорони праці на платній основі.

          Переможці отримають заохочення та визнання у нашій професійній спільноті, а їх роботодавці будуть відзначені Держпраці.

Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та їх реалізація

          Участь у конкурсі беруть юридичні та фізичні особи – підприємці всіх видів діяльності та форм власності з території всієї України, які дбають про ментальне здоров’я своїх працівників та запровадили або запроваджують психосоціальну підтримку працівників на робочому місці.

          Для участі у конкурсі уповноважений представник роботодавця має зареєструватися на порталі - https://theartofsafety.dsp.gov.ua/ та завантажити презентаційні матеріали: презентацію у форматі pdf та/або відеоролик у форматі mp4.

          Реєстрація та завантаження матеріалів здійснюється з 28 квітня по 25 червня.          Переможці отримають заслужене визнання від громадськості, а також можливість отримати відзнаку Держпраці.

Інновації та цифрові рішення для безпеки на роботі

          Участь у конкурсі можуть брати юридичні та фізичні особи – підприємці усіх видів діяльності та форм власності, які використовують найману працю, та запровадили інноваційні та цифрові рішення для забезпечення безпеки на роботі в системі управління охорони праці на підприємстві.

          Для участі у конкурсі уповноважений представник роботодавця має зареєструватися зареєструватися на порталі - https://theartofsafety.dsp.gov.ua/ та завантажити презентаційні матеріали: презентацію у форматі pdf та/або відеоролик у форматі mp4.

          Реєстрація та завантаження матеріалів здійснюється з 28 квітня по 25 червня.

          Не втрачайте шанс стати частиною змін та внести свій вклад у безпечніше та здоровіше майбутнє робочих місць.

____________________________________________________________________________

28 квітня – Всесвітній день охорони праці в Україні

За рішенням Міжнародної організації праці 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році.

День охорони праці в Україні відзначають з 2006 року відповідно до Указу Президента України в ту саму дату, коли і міжнародний день – 28 квітня. У нашій державі цей день засновано з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Кожного року Міжнародна організація праці визначає девіз до Всесвітнього дня охорони праці. Всесвітній день охорони праці в 2024 році має новий девіз: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці». Забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату - важливе завдання, яке потребує спільних зусиль, адже зміна погодних умов безпосередньо впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників.

Але зміна клімату, спричинена також і людиною, є одним із основних факторів, що трансформують світ праці. Видобуток корисних копалин, створення сміттєзвалищ, розвиток автотранспорту, нераціональне сільське господарство не тільки безпосередньо впливає на здоров’я робітників і більшої частини населення, а й призводять до глобальної зміни клімату. Війна також завдала значної шкоди довкіллю та негативно вплинула на клімат України, спричинивши викиди в атмосферу значної кількості вуглекислого газу й інших парникових газів.

Зміни погодних умов значно впливають на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, екстремальні погодні явища, ультрафіолетове випромінювання, підвищений вплив хімічних речовин та інші несприятливі погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.

Попри всі ці негативні фактори впливу зміни клімату, на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади в 2023 році не було зафіксовано випадків професійного захворювання. Разом з тим, у 2023 році на підприємствах Лозівської міської територіальної громади було взято на облік 3 нещасні випадки, пов'язані з виробництвом. Основні причини нещасних випадків, що сталися на виробництві в 2023 році, як і в попередні роки, мають організаційний характер, в тому числі: невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

День охорони праці звертає додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль, варто дотримуватися всіх правил на робочому місці, проходити відповідні інструктажі.

Стан виробничого та невиробничого травматизму в Лозівській міській територіальній громаді у 2023 році

Згідно з Конституцією України до основних  прав людини належить її право на життя і здоров’я.   Один з напрямків, за якими держава здійснює контроль і забезпечення цих прав − це охорона праці.

Політика держави у сфері охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я людини як на виробництві так і в побуті, а також проведення відповідних заходів профілактики травматизму.

Питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань були і є важливими та актуальними на будь-якому підприємстві, установі, організації. Гострота їх обумовлюється тим, що за кожним випадком виробничого травматизму та профзахворювання стоїть здоров’я, а іноді життя  людини.

За 12 місяців 2023 року підприємствами, установами та організаціями Лозівської міської територіальної громади було взято на облік 3 нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, у  результаті яких було травмовано три особи, у тому числі одна жінка.

Групових нещасних випадків та нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом, а також випадків хронічного професійного захворювання протягом 2023 року не було.

Відповідно до проведеного аналізу основними причинами виробничого травматизму в 2023 році є: організаційні (невиконання інструкцій з охорони праці) та психофізіологічні (травмування  внаслідок протиправних дій інших осіб).

По кожному нещасному випадку на виробництві комісіями з розслідування розроблено заходи, спрямовані на проведення профілактичної роботи щодо недопущення в подальшому подібних випадків.

Основними завданнями профілактики травматизму є: навчання з охорони праці та пропаганда безпечних умов праці; інформування працівників про їхні права й обов'язки в галузі охорони праці; поширення позитивного досвіду щодо створення здорових і безпечних умов праці на конкретних робочих місцях; забезпечення засобами колективного та індивідуального захисту та контроль за порядком їх використання, розроблення заходів щодо покращення умов праці.

Але людина може травмуватися не тільки на виробництві, а й у побуті. Такі травми називаються невиробничими.

Під нещасними випадками невиробничого характеру слід розуміти не пов’язані з виконанням трудових обов’язків травми, у тому числі отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо , які призвели до ушкодження здоров’я або смерті потерпілих.

Нажаль, жителі Лозівської міської територіальної громади отримують також травми невиробничого характеру. Так, за 2023 рік було травмовано всього 5156 жителів громади з причин, не пов’язаних з виробництвом, із їх загальної кількості 1089 випадків або 21 % – з дітьми віком до 14 років.

Згідно з даними звітів лікувально-профілактичних закладів Лозівської громади за 12 місяців 2023 проведено аналіз стану та причин травматизму, який свідчить про те, що найчастіше нещасні випадки супроводжуються падінням – 3084 випадків або 60 % від загальної кількості.

Також у 2023 році були звернення до лікувально-профілактичних закладів жителів громади з травмами, викликаними такими подіями:

- напад з метою нанесення ушкодження – 100 осіб;

- нещасні випадки, спричинені жаром та гарячими речовинами (предметами) – 41 особа;

- транспортні нещасні випадки – 36 осіб ;

- нещасні випадки спричинені дією диму, вогню та полум’ям – 10 осіб ;

- нещасні випадки, спричинені електричним струмом, випромінюванням або тиском – 2 особи.

Внаслідок ряду своїх особливостей побутовий травматизм значно меншою мірою, ніж травматизм на виробництві, піддається організованим заходам профілактики. Щоб уникнути небезпечних ситуацій і травм, необхідно, насамперед виконувати такі загальні вимоги безпеки:

- суворо дотримуватися правил безпеки незалежно від місця перебування (удома, на вулиці, на роботі);

- уникати небезпечних місць, обирати найбезпечніший маршрут свого руху;

- не перебувати на виробничих об’єктах, будівельних майданчиках без дозволу, супроводу служби технічного нагляду та в аварійних приміщеннях;

- бути обережним у місцях можливих обвалів та падіння предметів з висоти.

Користуючись нагодою, просимо мешканців громади більш уважно і відповідально ставитися до власної безпеки та безпеки людей, які вас оточують, а роботодавців - забезпечувати безпечні умови праці на виробництві.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше